Asteroid Dünyaya Ne Zaman Yaklaşacak?

 Asteroid Dünyaya Ne Zaman Yaklaşacak?
Okunuyor Asteroid Dünyaya Ne Zaman Yaklaşacak?
85 / 100

Her yıl televizyonlarda sunulan meteor haberlerinden sıkıldınız mı? NASA açıkladı: Kamyon büyüklüğünde bir Asteroid dünyaya hızla yaklaşıyor ve yakın bir tarihte dünyaya en yakın konumunda olacak. Peki bu Asteroid Dünyaya Ne Zaman Yaklaşacak? Şahane bir makale ile karşınızdayım. Hadi, sizleri fazla bekletmeden hemen başlayalım.

Yıllarca süren bu Meteor haberleri sunan bu televizyon haberlerinden sıkıldıysanız doğru yerdesiniz. Kısa bir süre sonunda dünyaya en yakın konumuna gelecek olan Asteroid çıplak gözle görülebilecek. Bu uzaya merak duyan her insan için çok güzel bir an olacak. Peki bu Asteroid dünyaya ne zaman gelecek?

Esnek Reklam Alanı
 
Asteroid Dünyaya Ne Zaman Yaklaşacak?
Asteroid Dünyaya Ne Zaman Yaklaşacak?

Asteroid Dünyaya Ne Zaman Yaklaşacak?

NASA’nın paylaştığı verilere göre ‘2018 VP1’ adlı asteroid, diğer asteroidlere oranla küçük ve tahmini 1,8 ila 3,9 metre arasında çapa sahip. CNN basınının paylaştığı habere göre gök taşının Dünya’ya çarpma olasılığı yalnızca %0,41. Bu da oldukça küçük bir olasılık. NASA, bu boyuttaki gök cisimlerinin gezegenimizin atmosferine girdiğinde yanma eğilimine gireceğini söylüyor.

Bu gök taşının, Amerika Birleşik Devletinde bulunan başkanlık seçiminden tam bir gün önce, 2 Kasım 2020 tarihinde dünyaya en yakın konumunda olması ve çıplak gözle görülmesi bekleniyor.

NASA, bunun gibi asteroidlerin boyutlarının Dünya’ya yaklaşıncaya kadar tespit edilemediğini fakat uydumuz Ay’ın çok daha uzağından geçeceğini dile getirdi.

Bu içeriğimizin sonuna geldik ama üzülme! Buraya tıklayarak ana sayfamıza geri dönebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın; hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın