Bilgisayar Neden Donar ve Yavaşlar?

 Bilgisayar Neden Donar ve Yavaşlar?
Okunuyor Bilgisayar Neden Donar ve Yavaşlar?
85 / 100

Herkese kucak dolusu sevgiler! Bugün sizlerle birlikte herkesin gündelik hayatında az buz yaşadığı, sinir bozucu o bilgisayar donmalarını ele alacağız. Bugünün başlığı: Bilgisayar Neden Donar ve Yavaşlar? Sizi pek fazla bekletmeden direkt olarak başlayalım.

Bilgisayar Neden Donar ve Yavaşlar?
Bilgisayar Neden Donar ve Yavaşlar?

Bilgisayar Neden Donar ve Yavaşlar?

Bilişim sektörünü iyi bilen biri olarak bu sorunun cevabı sadece 1 adet ile sınırlı değil. Bilgisayarınızın donması ve yavaşlamasının sebebi birden fazla olabilir. Bu sebeplerin başında ise ısınma sorunu geliyor.

Esnek Reklam Alanı
 

Eğer bilgisayarınız donuyor veya yavaşlıyor ise soğuk ve havadar bir yere koyun ve aşağıda belirteceğim işlemleri yapın;

  • Soğuk ve havadar bir yere koyun, bilgisayarınızın argümanları ısınmasın.
  • Eğer masaüstü ise kasanın içerisini saç kurutma makinesi / fön makinesi ile temizleyin.
  • Eğer soğuk ve havadar bir yere koyduğunuz taktirde sorun devam ediyorsa kasa içerisine iyi bir fan alın.

Bu işlemler klasik işlemlerdir. Bunları yaptıktan sonra eğer hala sorun devam ediyorsa RAM kaynaklı bir sorun olabilir. Bu donma ve yavaşlama olayları genel olarak RAM kaynaklı oluyor. RAM’inizi yükselterek bu sorunu çözebilirsiniz, 4 GB ise 8GB’a yükseltin, keyfini sürün.

Eğer sorun devam ediyorsa bir bilgisayar tamircisine götürün. Eğer kimseye güvenemiyorsanız [email protected]’e mail atın, biz tamir edelim. Mail gönderirken iletişim adreslerini yazmayı unutmayın.

İçeriğimizin burada sonuna geldik ama üzülme. Buraya tıklayarak ana sayfaya geri dönebilir, buraya tıklayarak ise haberlere gidebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın; hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın