Epic Games Apple ve Google’a Dava Açtı

 Epic Games Apple ve Google’a Dava Açtı
Okunuyor Epic Games Apple ve Google’a Dava Açtı
85 / 100

Epic Games, dün akşam saatlerinde Apple ve Google tarafından alınan App Store kesintilerinin önüne geçerek Fortnite’ın mobil sürümlerinde doğrudan ödemeleri başlattı. Buna cevap olarak da Apple, gereksiz yere Fortnite’ı iOS App Store’dan kaldırdı ve bu da Epic Games’in Apple’a karşı dava açmasına yol açtı. Google, günün ilerleyen saatlerinde Apple’ın liderliğini takip ederek Google Play Store’dan Fortnite’a erişimi de engelledi, artık hiçbir platformda bulunmuyor. Bunların sonucunda ise Epic Games Apple ve Google’a Dava Açtı

Epic Games Apple ve Google’a dava açtı!

“Bu dava, Google’ın ilgili birçok pazarda yasadışı bir şekilde tekelleri sürdürdüğü ve tüketicilere mobil cihazlarından yararlanma özgürlüğünü reddettiği, Google’ın Android kullanıcılarının her zaman vaat ettiği özgürlük olan Android mobil ekosisteminde doğru şeyi yapmadığını” iddia ediliyor.

Esnek Reklam Alanı
 

Dava mahkemeden parasal tazminat talep etmeyen Epic Games “Google’dan yan anlaşma veya olumlu muamele istemiyor.” Bunun yerine, Google’ın “açık, rekabetçi bir Android ekosistemi” konusundaki “tutarsız sözünü” yerine getirmesini istiyor.

 The Verge’e konuşan bir Google sözcüsü konuyla ilgili bir açıklama yaptı: “Açık Android ekosistemi, geliştiricilerin uygulamaları birden çok uygulama mağazası aracılığıyla dağıtmasına olanak tanır. Play Store’u kullanmayı seçen oyun geliştiricileri için, geliştiricilere adil olan tutarlı politikalarımız var ve mağazayı kullanıcılar için güvenli tutun. Fortnite Android’de mevcut olsa da, politikalarımızı ihlal ettiği için onu artık Play’de kullanıma sunamayız. Ancak, Epic ile tartışmalarımıza devam etme ve Fortnite’ı Google Play’e geri getirme fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz. “

Epic Games Apple ve Google'a dava açtı!
Epic Games Apple ve Google’a dava açtı!

Epic Games Apple ve Google’a dava açtı, avukatı ise Obama ile çalışmış!

 Epic Games, hayranlarından destek toplamaya devam ediyor. Web sitesinde yer alan bir #FreeFortnite gönderisi, Apple’ın iOS’ta Fortnite’ı nasıl engellediği hakkında konuşuluyor. Ayrıca bunu açıkça ortaya koyuyor: Fortnite: Chapter 2, Season 4 başladığında, yeni sezon iPhone veya iPad’de oynanamayacak. Bu, Apple’a bir değişiklik yapması için daha fazla baskı yaratabilir ancak bu erken aşamada ve App Store’un ücretlerinin nasıl çalıştığını ayarlaması hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek.

Ayrıca, CNN’den Brian Fung’un bir şeyin altını çizmişti. Epic’i temsil eden avukatlardan biri Başkan Obama’nın yanında ve Federal Ticaret Komisyonu’nunda görev yaptığı Christine A. Varney olduğunu unutmayalım. Epic’in bu davada başarılı olmasına büyük bir göz ile bakılıyor.

İçeriğimizin burada sonuna geldik ama üzülme! Ana sayfaya hızlı bir şekilde dönebilmek için buraya tıklayabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın; hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın