4 Adımda PUBG FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

 4 Adımda PUBG FPS Arttırma Nasıl Yapılır?
Okunuyor 4 Adımda PUBG FPS Arttırma Nasıl Yapılır?
92 / 100

PUBG, CS:GO gibi oyuncuların severek oynadığı rekabetçi oyunları akıcı ve hızlı bir şekilde oynamak önem arz ediyor. Bu oyunları ise akıcı ve hızlı bir şekilde oynamak için FPS değerinizin yüksek olması da şart. Bu içeriğimiz ile birlikte sizler için “PUBG FPS arttırma nasıl yapılır?” konusuna cevap arayacak ve sizlere önemli taktikler vereceğiz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da oyuncuların kullandığı kısaltma dili ile PUBG, geniş bir detay yelpazesi bulunan rekabetçi savaş oyunu. Buna benzer FPS oyunlarında iyi bir performans ile oynayabilmek için öncelik olarak FPS değerlerini yüksek alıp oyunu akıcı ve dinamik olarak oynayabilmeniz gerekiyor. Eğer PUBG gibi oyunlarda FPS değeriniz düşük ise bu sizi dezavantajlı duruma düşürebilir. Bu makale FPS değerlerini düşük alanlara, tam size göre.

Esnek Reklam Alanı
 

PUBG FPS arttırma nasıl yapılır adlı makalemiz ile birlikte sizler için birkaç temel taktiği bir araya getirdik. Bu yönergeleri takip edip gerçekleştirdikten sonra oyunu daha hızlı ve akıcı bir şekilde oynayabilecek ve oyun içerisinde daha iyi bir performans sergileyebileceksiniz.

PUBG FPS arttırma nasıl yapılır, işte taktikler:

 • Başlangıç ayarlarını değiştirin,
 • Gereksiz dosyaları temizleyin,
 • Güç seçeneklerini düzeltin,
 • Ekran kartınızı güncelleştirin.
PUBG FPS arttırma nasıl yapılır
PUBG FPS arttırma nasıl yapılır

Başlangıç ayarlarını değiştirin

PUBG FPS arttırma yapmak için başlangıç ayarlarını değiştirmek şart. Adım adım sizlere derledik, inceleyelim.

 • Adım #1: Steam platformunda yer alan PlayerUnknown’s Battlegrounds programının üstüne sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğine tıklayın.
 • Adım #2: Açılan pencerenin alt tarafında bulunan Başlatma Seçeneklerini Değiştirin seçeneğine tıklayın.
 • Adım #3: Karşınıza çıkan kutucukta bulunan metin doldurma yerine paragrafın sonunda vereceğimiz kodları yazın.
 • Adım #4: Tamam’a tıklayın ve işlemi kolayca bitirin.

Steam platformunda, içerisindeki oyunları çalıştırırken bazı ayarları daha uygulamayı başlatmadan hızlıca devreye sokabilmeniz için başlatma seçeneklerini ayarlama seçeneği bulunuyor. Bu bölüme yazılan bazı kodlar oyun çalıştırıldığı anda devreye girerek oyundaki ayarların buna göre değiştirilmesini sağlayacaktır. Bu özelliği devreye soktuğunuz için verdiğimiz adımları tamamlamanız gerekecek.

Dikkat: Genel olarak baz aldığımızda bu kodları yazan kişilerde hiçbir hata ile karşılaşmayacaksınız ancak bu kodları yazdıktan sonra bir hatayla karşı karşıya kalmanız durumunda aynı işlemleri tekrar ederek bu kodları silmeniz gerecek. Bu adımdan sonra oyunu eskiden oynadığınız gibi oynayabilirsiniz.

Kodlar: -USEALLAVAILABLECORES -nomansky -mat_antialias 0 -malloc=system +mat_antialias 0 window -sm4

PUBG FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Gereksiz dosyaları temizleyin

 • Adım #1: Windows ve R tuşlarına aynı anda basarak Çalıştır penceresini açın.
 • Adım #2: Açılan kutucuğa prefetch yazın ve Enter tuşuna tıklayın.
 • Adım #3: Açılan klasördeki tüm dosyaları silin.
 • Adım #4: Çalıştır penceresini bir defa daha açın ve %temp% yazıp Enter tuşuna basın.
 • Adım #5: Bu klasörde bulunan tüm dosyaları silin.

Bilgisayarlarımız zaman geçtikçe gereksiz dosyaları depolar ve bu dosyalar sürekli olarak belleği meşgul eder. Bu durumlarda ise genelde oynanılan oyunlarda kasmalar ve donmalar yaşanabilir. Verilen yönergelere uyduğunuz taktirde bir nebze de olsa bilgisayarınızı rahatlatabilir ve rahat bir biçimde oyununuzu oynayabilirsiniz. Bu temizleme sonrası dilerseniz kullanmadığınız dosyalar, uygulamaları silerek bilgisayarın iyi bir duruma gelmesini sağlayabilirsiniz.

Güç seçeneklerini düzeltin

 • Adım #1: Windows ve R tuşlarına aynı anda basıp Çalıştır menüsünü açın.
 • Adım #2: Açılan kutucuğa powercfg.cpl yazıp Enter’a basın.
 • Adım #3: Açılan pencerenin alt tarafında bulunan Ek planları göster/gizle kısmı kapalıysa üstüne tıklayın ve açın.
 • Adım #4: Bu kısımda bulunan “Yüksek performans” seçeneğine tıklayın.

Birçok kişinin bildiği gibi Windows işletim sisteminde güç seçeneklerini düzenleyebileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde dengeli, güç tasarrufu ve yüksek performans adında üç farklı seçenek bulunuyor. Bilgisayarınızın eğer bu kısmını değiştirmediyseniz Dengeli modunda olması gerekiyor. Güç tasarrufu modunda performanstan ödün verilerek bilgisayarın harcadığı güç azalıyor, elektrik faturanıza kazanç demek mümkün.

Sizlere belirttiğimiz yönergeleri takip ederek bilgisayarınızın gücünü yüksek performans moduna ayarlayabilirsiniz. Bu mod bilgisayarınızın daha verimli ve performans odaklı çalışmasına olanak sağlıyor ancak harcanan gücü de bir miktar artırıyor. Bunun sonucunda daha fazla enerji harcayarak oyunlarda daha iyi performans alabilirsiniz. Elektrik faturanıza da dikkat etmenizi öneriyoruz.

Ekran kartı güncelle AMD NVIDIA

Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin

Ekran kartınızın sürücüsü eskimiş veya yüklenmemiş olabilir. Bu durumda ise ekran kartı sürücünüzü / driver’ınızı yüklemenizi öneriyoruz. Bu sürücüleri de nasıl yükleyebileceğinizi söyleyeceğim. Bu sürücü güncellemesi sonrasında PUBG FPS Arttırma konusunda daha iyi yerlere gelecek ve daha iyi FPS değerlerine sahip olacaksınız.

İlk öncelikle ekran kartınızın modelini öğreniyorsunuz. Bu model, ekran kartınızın kutusunda, ekran kartınızın üzerinde yazar. Her iki tarafta da yoksa bilgisayarınızın arama kısmına Aygıt Yöneticisi yazın ve görüntü bağdaştırıcıları kısmından modelini öğrenin.

Ekran kartı modelinizi öğrendiğinizde ise Google gibi arama motorlarını kullanarak “ekran kartı modeli driver” şeklinde arama yapın. Örnek: “AMD ATI RADEON 5570 driver“. Daha sonrasında ise markanın resmi sitesinden sürücüyü indirin ve kurun, bu kadar basit!

PUBG FPS arttırma adlı içeriğimizin burada sonuna geldik. Buraya tıklayarak ana sayfamıza geri dönebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın; hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın