Sağlık Bakanı Twitter’da Koronavirüs Tablosu Paylaşmayacak

 Sağlık Bakanı Twitter’da Koronavirüs Tablosu Paylaşmayacak
Okunuyor Sağlık Bakanı Twitter’da Koronavirüs Tablosu Paylaşmayacak
85 / 100

Sağlık Bakanı Twitter’da koronavirüs tablosu paylaşmayacak. Sağlık Bakanı KOCA, Twitter hesabından günlük olarak paylaştığı verileri artık sunmama kararı aldı. 2 Eylül tarihinden itibaren günlük veriler sağlık bakanlığı web sitesinde yer alması bekleniyor.

Sağlık Bakanı Twitter’da koronavirüs tablosu paylaşmayacak

Sağlık Bakanı, Twitter hesabından yaptığı gönderide Toplum Bilimleri Kurulumuzun önerisi ile Salgın Yönetiminin doğru iletişimi açısından bundan sonra günlük ve haftalık daha detaylı bilgileri http://covid19.saglik.gov.tr adresinden takip edebileceksiniz. Önemli gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.” ifadelerini paylaştı. 

Esnek Reklam Alanı
 

Sağlık Bakanlığı, 29 Temmuz 2020 tarihinden itibaren yoğun bakım ve entübe hasta sayılarını yayınlama uygulamasına son vermişti. Şu ana kadar ülkemizde 7 milyondan fazla COVID-19 testi yapıldığı ifade ediliyor. 

Özellikle Ağustos ayından itibaren vaka sayıları artışını büyük ölçüde sürdürmeye başladı. Bilgilerin Sağlık Bakanlığı portalı olan http://covid19.saglik.gov.tr üzerinden paylaşılmaya başlanması ile birlikte daha detaylı bilgilere de web site üzerinden ulaşabilmek mümkün oldu. 

Sağlık Bakanı Twitter'da Koronavirüs Tablosu Paylaşmayacak

Salgın süresi boyunca Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan ve kullanmaya devam eden Bakan Koca, günden güne pandemi önlemlerini hatırlatmayı sürdürüyor. Aktif vaka sayısının bugün 649 daha arttığını ifade eden bakan KOCA, ağır hasta sayısının 1.000’in üstünde olduğunu da açıkladı.

Koronavirüs pandemisini en hızlı şekilde ve en az hasarla atlatabilmemiz için her bir vatandaşımızın önlemlere sıkı sıkıya bağlanması gerekiyor. Maskelerimizi ağız ve burun kapalı şekilde takmamız, hijyene önem vermemiz, sosyal mesafeyi korumamız pandemiyi en hızlı bir şekilde yenmemize olanak sağlayacaktır.

Sağlık Bakanı Twitter’da Koronavirüs Tablosu Paylaşmayacak adlı içeriğimizin sonuna geldik. Buraya tıklayarak ana sayfaya dönebilir, buraya tıklayarak ise Bakan KOCA’nın Twitter hesabına ulaşabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın; hoş, esen ve sağlıcakla kalın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın